Wróć

Odpust w naszej Parafii - o co tu chodzi?

Parafia pod wezwaniem Wszystkich Świętych a odpust w Przemienienie Pańskie? - wyjaśniamy! 

 

 

        Nasza parafia obchodzi Odpust Przemienienia Pańskiego jako główny, ponieważ jeszcze przed powstaniem nowego (obecnego), murowanego kościoła w 1870 roku i parafii pw. Wszystkich Świętych na terenie Słupi rozwijało się nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego. Mieszkańcy należąc wówczas do parafii w Opatowie, w Słupi założyli Bractwo Przemienienia Pańskiego, które istnieje po dziś dzień. 

Ze wzgledu na szczególny kult Przemienienia Pańskiego w nowym kościele obraz Chrystusa w tajemnicy Przemienienia na Górze Tabor zajął miejsce szczególne i znajduje się w głównym ołtarzu.

 

Przypomnimy również, że Odpust w naszej parafii odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę sierpnia.

Galeria zdjęć