Wróć

#Aktywna Parafia to My!

SUKCES NASZEJ PARAFII W KONKURSIE

# AKTYWNA PARAFIA 2023

 

 

3 czerwca 2023 roku w Warszawie odbył się finał organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną Konkursu „Aktywna Parafia” Nasza wspólnota parafialna zgłosiła się do konkursu wysyłając obszerny formularz zgłoszeniowy i znalazła się w gronie 8 najbardziej aktywnych parafii z całego kraju, zaś w finale zajęła zaszczytne 1 miejsce oraz otrzymała nagrodę Dyrektora Caritas Polska za działalność charytatywną. 

Finałowa edycja konkursu przyjęła formę rodzinnego festynu złożonego z dwóch części: pierwszej – prezentacji wspólnoty parafialnej i dań regionalnych oraz drugiej – zawodów sportowych. Wydarzenie odbywało się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski i jej Sekretarza Generalnego bp. Artura G. Mizińskiego. W imieniu Episkopatu Polski konkurs otworzył bp Michał Janocha.  

Przedstawiciele naszej parafii przygotowali stół pełen różnych smakołyków, który cieszył się wielkim uznaniem wśród wszystkich kosztujących regionalnych przysmaków. W części sportowej wzięło udział 11 osób, które rywalizowały w sztafecie żeńskiej babcia- mama- wnuczka, sztafecie męskiej dziadek- syn- wnuk, wyścigu małżeństw, a także rzucie do kosza oraz piłka lekarską. Nasi zawodnicy zajęli w trzech konkurencjach 1 miejsce, w pozostałych również wysoko punktowali. 

Po ogłoszeniu wyników, w imieniu całej wspólnoty parafialnej Ksiądz proboszcz Jacek Andrzejczak wraz przedstawicielami parafii odebrali nagrodę w postaci bonów na sprzęt sportowy o wartości 6000 zł oraz kosiarkę do trawy, a także nagrodę Caritas w postaci laptopa. 

Drugie miejsce w konkursie zajęła parafia św. Huberta w Zalesiu Górnym, zaś trzecie parafia św. Stanisława Kostki z Zielonej Góry. 

Tegoroczna edycja wydarzenia miała na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne.

Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, ale nie osiadamy na laurach i obiecujemy nadal aktywnie angażować się w życie liturgiczne, działania ewangelizacyjna, parafialne wspólnoty i pracę na rzecz drugiego człowieka. Nie zaprzestaniemy działać, bo #aktywną parafią jesteśmy na co dzień, a nie tylko w konkursie. 

 

Galeria zdjęć