Wróć

2023

 2023 

 

 

6.01 

W dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wyruszył z naszej świątyni orszak Trzech Króli. Tradycyjnie procesji ulicami Słupi, towarzyszył śpiew kolęd, po powrocie do kościoła rozstrzygnięto parafialny konkurs rodzinny na najpiękniejszy stół wigilijny. 

 

8.01

W kościele odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej pod opieką Katechetki Bożeny Pośpiech. 

 

29.01- 2.02. 

W czasie ferii zimowych grupa ministrantów i młodych lektorów pod opieką Ks. Proboszcza oraz opiekunów udała się na zimowisko do Zakopanego. Młodzież spędziła czas aktywnie wypoczywając, a jednocześnie pogłębiając swoje relacje z Panem Bogiem i drugim człowiekiem

 

22.02 

Symbolicznym gestem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post, czas intensywnego przygotowania do najważniejszych Świąt w roku. 

 

26 – 28. 03  

Od niedzieli do wtorku trwały rekolekcje wielkopostne, którym przewodni ks. Wojciech Deresiński, proboszcz parafii w Strzałkowie. Swoje rekolekcje przeżywały również dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. 

 

30 -31.03 – 1.04. 

W czwartek Mszą Św. o godzinie 7.30 rozpoczęło się nabożeństwo czterdziestogodzinne, które potrwało do soboty 9 kwietnia. Adoracje prowadziły według ustalonego harmonogramu Róże Żywego Różańca. Każdego dnia o 15.00 Ks. Proboszcz odmawiał Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

 

31.03  

Zorganizowana została Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozważania przygotowała i poprowadziła Pani Helena Pawlak. W organizację włączyli się strażacy ochotnicy z Piasek i Słupi. Druhowie czuwali również nad bezpieczeństwem uczestników, którzy mimo niekorzystnych warunków pogodowych, zgromadzili się bardzo licznie. 

 

2.04 

Niedziela Palmowa - podczas każdej Mszy św. święcono gałązki palmowe oraz odczytywano Mękę Pana Jezusa z podziałem na role. Wyjątkową oprawę miała Msza Św. o godzinie 11.00 ze szczególnym udziałem dzieci. Procesja z palmami rozpoczęła się przy bramie cmentarnej a uczestnikom towarzyszyła postać Jezusa oraz prawdziwy osiołek. 

 

2.04. 

W naszej świątyni parafialnej o godz. 19.00 miała miejsce premiera inscenizacji przygotowanej przez parafian. Było to przeżycie zatytułowane

 „ Kielich goryczy” i przedstawiające wizję Jezusa w Ogrójcu dotyczącą Jego Męki i śmierci. W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowanych było ponad 40 osób, które podczas prób, przeżyły swoiste rekolekcje wielkopostne. O scenariusz i reżyserię zadbali Pan Paweł Adameczek oraz Pani Sabina Chwał – Barczak. 

 

5- 7. 04 

Triduum Paschalne 

Msza Święta Wielkiego Czwartku rozpoczęła się o godzinie 19.00, podczas Eucharystii miało miejsce symboliczne obmycie nóg 12 mężczyznom. Głównym celebransem był Ks. Kanonik Zdzisłąw Wesołowski, który posługuje w naszej parafii. Msza Św. zakończyła się osobistą adoracją.  

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się o godzinie 19.00 Drogą Krzyżową, którą poprowadzili lektorzy. Po liturgii i złożeniu Pana Jezusa do grobu, wierni śpiewali Gorzkie Żale. Cała noc trwała adoracja. 

W Wielką sobotę trwała całodniowa adoracja Krzyża oraz Ciała Jezusowego złożonego do grobu. Miało też miejsce tradycyjne święcenie potraw. 

Strażacy ochotnicy z Piasek i Słupi pełnili wartę przy Grobie Pańskim. 

 

9-10. 04 

Uroczystą Mszą Św. rezurekcyjną odprawioną w sobotę 8 kwietnia o 21. 00 rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Po tradycyjnej procesji, miało miejsce odsłonięcie obrazu Jezusa Zmartwychwstałego na wieży naszego kościoła. Towarzyszyła temu niezwykła oprawa muzyczna oraz wyjątkowa iluminacja a także race i pokaz sztucznych ogni. 

W Niedzielę Wielkanocną i poniedziałek odprawiono Mszę Św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Liturgię ubogaciła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Słupi oraz Chór Słupianie. 

 

15.04. 

W naszym kościele parafialnym odbył się Wielkanocny Koncert Organowy. Podczas koncertu wystąpili: Julia Fercho, Matthias Muller oraz nasz organista Tomasz Walczak. Utwory wykonywane były na organach piszczałkowych, które wykonane zostały w 1816 roku przez Jana Konopczyńskiego, zaś w 2021 roku zostały generalnie odrestaurowane. 

 

 

 

Galeria zdjęć