Wróć

2022

 2022 

 

 

6. 01 

W dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wyruszył z naszej świątyni orszak Trzech Króli. Tradycyjnie procesji ulicami Słupi, towarzyszył śpiew kolęd, po powrocie do kościoła rozstrzygnięto parafialny konkurs rodzinny na najpiękniejszy bożonarodzeniowy stroik. 

 

6. 01 

Schola „Taki duży, taki mały” wystąpiła z koncertem kolęd i pastorałek w Opatowie. 

 

16.01 

W niedzielę o godzinie 15. 00 odbyły się w kościele jasełka, które przygotowały dzieci ze szkoły podstawowej wraz z Panią katechetką Bożeną Pośpiech. 

 

24-28. 01

W czasie ferii zimowych grupa ministrantów i młodych lektorów pod opieką Ks. Proboszcza oraz opiekunów udała się na narty do Karpacza. Młodzież spędziła czas aktywnie wypoczywając, a jednocześnie pogłębiając swoje relacje z Panem Bogiem i drugim człowiekiem

 

27.02 

Parafia zorganizowała bal karnawałowy dla dzieci z naszej wspólnoty. Spotkanie odbyło się na sali wiejskiej. 

 

2.03 

Symbolicznym gestem posypania głów popiołem, rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do najważniejszych świąt w roku. Po ostatniej Mszy Świętej odbyła się adoracja Najświętszego sakramentu przygotowana przez młodzież. 

 

12.03. 

Zorganizowano parafialne obchody Dnia Kobiet. Odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji pań z parafii, a następnie miało miejsce spotkanie przy wspólnym stole. Poczęstunek zorganizowano w Sali Wiejskiej w Słupi. W organizacji spotkania pomogli druhowie OSP Słupia oraz członkinie KGW w Słupi. 

  

25. 03 

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odbyła się w naszej świątyni Adoracja bez granic. 

 

???? 

Od niedzieli do wtorku trwały w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył Ksiądz Andrzej Szulc. Swoje rekolekcje przeżywały również dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Nauki rekolekcyjne głosił Ksiądz Aleksy Stasiak.

 

7 – 9. 04

W czwartek Mszą Św. o godzinie 7.30 rozpoczęło się nabożeństwo czterdziestogodzinne, które potrwało do soboty 9 kwietnia. . Adoracje prowadziły według ustalonego harmonogramu Róże Żywego Różańca.

 

8.04 

Zorganizowana została Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozważania przygotowała i poprowadziła Pani Helena Pawlak. W organizację włączyli się strażacy ochotnicy z Piasek i Słupi. Druhowie czuwali również nad bezpieczeństwem licznie zgromadzonych uczestników. 

 

2.03 – 6.04 

Na czas Wielkiego Postu zaplanowano w parafii szereg działań, które maja pomóc w przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych. W każdą środę w naszym kościele odbywały się spotkania z osobami duchownymi i świeckimi, które miały pokazać Kościół z najlepszej strony. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Ks. Michał Włodarski, przedstawiciel Odnowy w Duchu Świętym, Państwo Anna i Aleksander Bystrek, przedstawiciele Domowego Kościoła, Ks. Marcin Załężny, przedstawiciel Sądu Biskupiego naszej diecezji, Ks. Arkadiusz Wysota, diecezjalny egzorcysta, Ks. Maciej Dudek, terapeuta z ośrodka leczenia uzależnień w Kowalewie. 

 

14 -16. 04 

Triduum Paschalne 

Msza Święta Wielkiego Czwartku rozpoczęła się o godzinie 19.00, zakończyła się osobistą adoracją.  

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się o godzinie 19.00 Drogą Krzyżową, którą poprowadzili lektorzy. Po liturgii i złożeniu Pana Jezusa do grobu, wierni śpiewali Gorzkie Żale. Cała noc trwała adoracja. 

W Wielką sobotę trwała całodniowa adoracja Krzyża oraz Ciała Jezusowego złożonego do grobu. Miało też miejsce tradycyjne święcenie potraw. 

Strażacy ochotnicy z Piasek i Słupi pełnikli wartę przy Grobie Pańskim. 

 

17- 18. 04 

Wielkanoc 

Msza Święta rezurekcyjna odprawiona została w sobotę o godzinie 20.00, po liturgii odbyła się procesja. 

Msze Święte w niedzielę wielkanocną i poniedziałek wielkanocny celebrowane były o godzinie 8.00 i 11.00. 

 

23 – 27. 05 

W tygodniu poprzedzającym Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzono Dni Krzyżowe. Mszę Święte wieczorne odprawiane były w intencji błagalnej o dobre urodzaje i zachowanie o klęsk żywiołowych. Następnie miały miejsce procesje ulicami Słupi. Ksiądz Proboszcz w asyście Pani Organistki oraz Panów kościelnych udała się do wszystkich wiosek przynależących do parafii i odprawił Msze przy krzyżach oraz kapliczkach. 

 

1 -31. 05 

W maju, miesiącu poświęconemu Maryi, w naszej parafii organizowane były mini rajdy rowerowe do poszczególnych wiosek wchodzących w skład naszej wspólnoty. Spotykaliśmy się na wspólnej modlitwie majowej oraz przy wspólnym stole. W tym roku oprócz Młynarki, Stogniewu, Kuźnicy Słupskiej, Zmyślonej Słupskiej, Piasek, odwiedziliśmy również Joankę, miejscowość sąsiadującą z naszą parafią. 

 

1.06 

Na parkingu przy kościele zorganizowany został parafialny Dzień Dziecka. Po wspólnym nabożeństwie czerwcowym dzieci zostały zaproszone do udziału w konkurencjach sportowych, grach i zabawach. Nie

obyło się również bez słodkich przekąsek i drobnych upominków. 

 

5. 06 

Pierwsza Komunia Święta. 

Na Mszy Świętej o godzinie 11. 00 pierwszy raz Sakrament Eucharystii przyjęło 28 dzieci. 

 

16.06 

Uroczystość Bożego Ciała. 

Odprawiono Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 oraz 11.00 po ostatniej Mszy Świętej odbyła się tradycyjna procesja do 4 ołtarzy. W tym roku ołtarze przygotowali mieszkańcy ul. Leśnej, dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, KGW z Piasek, rolnicy ze Zmyślonej Słupskiej. W procesji wzięła udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Słupi. 

 

19.06 

W niedzielę odbyła się wycieczka rowerowa dzieci komunijnych do Sanktuarium Maryjnego na Pólku koło Bralina. 

 

25.06 

Parafialny Dzień Chorego 

Uroczysta Eucharystia z udzielaniem sakramentu chorych odbyła się w Sali OSP Słupia. Po Mszy Świętej miało miejsce wspólne spotkanie przy stole.

O przygotowanie poczęstunku zadbały panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego. 

 

26. 06 – 2.07

Parafia we współpracy z jednostką OSP w Słupi zorganizowała kolonie letnie dla ministrantów, młodych lektorów, dzieci ze scholi parafialnej. Dzieci wraz z opiekunami spędziły czas w miejscowości Warzenko. 

 

3.07 

110 rocznica konsekracji Kościoła 

Odprawiono Mszę Świętą o godzinie 11.00, po której nastąpiła uroczysta procesja wokół świątyni. 

 

7.08 

Odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. 

Sumie odpustowej przewodniczył Ksiądz Krzysztof Duchniowski, proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha Bpa w Wilkowyi. 

 

4. 09 

Na Mszy Świętej o godzinie 11.00 rolnicy, ogrodnicy, sadownicy z terenu całej parafii dziękowali za tegoroczne plony. Podczas Eucharystii przedstawiciele poszczególnych wsi złożyli wieńce dożynkowe. 

 

12.09 

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie kaplicy przedpogrzebowej. 

 

1-31. 10 

W naszym kościele odbywały się codzienne nabożeństwa różańcowe. Każdego dnia rozważania przygotowywane były przez różne grupy duszpasterskie, ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi, przedstawicieli Bractwa Przemienienia Pańskiego, Róż Żywego Różańca, dzieci szkolne, młodzież.

 

15. 10 

Przedstawiciele parafii z Ks. Proboszczem na czele reprezentowali nasza wspólnotę w Finale konkursu „Aktywna Parafia” organizowanym przez KAI. Finał odbył się w Warszawie. Spośród ponad 2000 zgłoszeń nasza parafia znalazła się w ścisłym finale. 

 

30.10 

W niedziel odbył się II parafialny bal Wszystkich Świętych. Dzieci wraz z opiekunami w strojach ulubionych świętych spotkały się w kościele na modlitwie różańcowej, a następnie udali się na zabawę i poczęstunek do sali wiejskiej. 

 

1.11 

Uroczystość Wszystkich Świętych. 

Odprawiono Msze Święte o godzinie 8.00 i 11.00. Ostatnia z procesją na cmentarz parafialny z modlitwą za zmarłych. 

 

5. 11 

Grupa ministrantów z naszej wspólnoty wzięła udział w Diecezjalnym Turnieju Piłki Halowej. 

 

15.11 

Odbyła się jednodniowo wycieczko – pielgrzymka ministrantów, lektorów i dzieci ze scholi do Krakowa. 

 

22.11.

W dniu wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbył się w naszym kościele I Parafialny Koncert ku czci św. Cecylii. Koncert zorganizowała Pani Justyna Skąpska, a wystąpili: chór „Słupianie”, Tomasz Walczak – organista, Jolanta Skiba – organistka, Schola „ Taki duży, taki mały” z przyjaciółmi, Pani Helena Pawlak, Pani Paulina Makurat – Pniak oraz Pani Justyna Skąpska. 

 

2.12 

Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. 

Na mszach świętych o 8.00 i 11.00 rozpoczęto nowy rok kościelny. 

 

3-22.12 

Codziennie o godzinie 18.00 odbywały się Msze Święte Roratnie, podczas których dzieci losowały figurkę Maryi, uczyły się piosenki „Wielkie czekanie” oraz poznawały ważne biblijne postacie. Podczas rorat ogłoszony został parafialny konkurs rodzinny. W V edycji konkursu należy wykonać stół wigilijny z potrawami. 

 

24-26. 12 

Boże Narodzenie

Msze Święte pasterskie odprawiono o godzinie 20.00 ze szczególnym udziałem dzieci i seniorów oraz o godzinie 24.00. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz we wspomnienie św. Szczepana Eucharystia sprawowana była o godzinie 8.00 i 11.00. 

 

26.12. 

W kościele odbył się koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez scholę wraz z Panią Justynę Skąpską. 

 

31.12 

Podczas Mszy Świętej o godz. 16.30 zakończona rok kalendarzowy. 

 

 

Galeria zdjęć