Wróć

2017 / 2018

  2017  

 

 

23.12. 

Po długiej chorobie odszedł do domu Ojca Ks. Kanonik Marian Biesiada, wieloletni Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem. 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 27 grudnia o godzinie 18.30 w kościele w Słupi pod Kępnem.  Msza Święta pogrzebowa odbyła się 28 grudnia o godzinie 12.00, a następnie przewieziono ciało Kapłana na miejsce wiecznego spoczynku -  Cmentarz Parafialny w Górznie.  

 

30.12 

Na Maszy Świętej o godzinie 11.00 miało miejsce liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza - Ks. Jacka Andrzejczaka. W imieniu Biskupa Diecezji Kaliskiej, wobec licznie zgromadzonych parafian wprowadzenia dokonał Ks. Kanonik Jerzy Palpuchowski, dziekan Dekanaty Kępińskiego. 

 

 

 

 

  2018  

 

 

 

10.03. 

Zorganizowano parafialne obchody Dnia Kobiet. Odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji pań z parafii, a następnie miało miejsce spotkanie przy wspólnym stole. Poczęstunek zorganizowano w Sali Wiejskiej w Słupi. W organizacji spotkania pomogli druhowie OSP Słupia oraz członkinie KGW w Słupi. 

 

11 - 13. 03. 

Rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył Swoje rekolekcje przeżywały również dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. 

 

23.03 

Zorganizowana została I Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozważania przygotował Ks. Jakub Kaczorkiewicz. W organizację włączyli się strażacy ochotnicy z Piasek i Słupi. Druhowie czuwali również nad bezpieczeństwem licznie zgromadzonych uczestników. 

 

22 – 24.03 

W czwartek Mszą Św. o godzinie 7.30 rozpoczęło się nabożeństwo czterdziestogodzinne, które potrwało do soboty 24 marca. Adoracje prowadziły według ustalonego harmonogramu Róże Żywego Różańca.

 

29 – 31.03 

Triduum Paschalne 

Msza Święta  Wielkiego Czwartku rozpoczęła się o godzinie 19.00, zakończyła się osobistą adoracją.  

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła  się o godzinie 19.00 Drogą Krzyżową, którą poprowadzili lektorzy. Po liturgii i  złożeniu Pana Jezusa do grobu, wierni śpiewali Gorzkie Żale. Cała noc trwała adoracja. 

W Wielką sobotę trwała całodniowa adoracja Krzyża oraz Ciała Jezusowego złożonego do grobu. Miało też miejsce tradycyjne święcenie potraw. 

Strażacy ochotnicy z Piasek i Słupi pełniki wartę przy Grobie Pańskim. 

 

1-2. 04 

Wielkanoc 

Msza Święta rezurekcyjna odprawiona została w sobotę o godzinie 22.00, po liturgii odbyła się procesja. 

Msze Święte w niedzielę wielkanocną i poniedziałek wielkanocny celebrowane były o godzinie 8.00 i 11.00. 

 

1.04 

Wizyta Biskupa Diecezji Kaliskiej Edwarda Janiaka, który celebrował Mszę Świętą o godzinie 11.00, a następnie poświęcił tablicę upamiętniającą Księdza Proboszcza Mariana Biesiadę zmarłego 23 grudnia 2017 roku. 

 

7 -10. 05 

W tygodniu poprzedzającym Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzono Dni Krzyżowe. Mszę Święte wieczorne odprawiane były w intencji błagalnej o dobre urodzaje i zachowanie o klęsk żywiołowych. Następnie miały miejsce procesje ulicami Słupi. Ksiądz Proboszcz w asyście Pani Organistki oraz Panów kościelnych udała się do wszystkich wiosek przynależących do parafii i odprawił Msze przy krzyżach oraz kapliczkach. 

 

3.06 

Pierwsza Komunia Święta. Po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii 36 dzieci. 

 

16.06 

Parafialny Dzień Chorego 

Uroczysta Eucharystia z udzielaniem sakramentu chorych odbyła się w Sali OSP Słupia. Po Mszy Świętej miało miejsce wspólne spotkanie przy stole.

O przygotowanie poczęstunku zadbały panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego. 

  

1.07  

106 rocznica konsekracji Kościoła 

Odprawiono Mszę Świętą o godzinie 11.00, po której nastąpiła uroczysta procesja wokół świątyni. 

 

7.08 

Odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. 

Sumie odpustowej przewodniczył Ksiądz Prałat Aleksander Gendera,  Dziekan Dekanatu Krotoszyńskiego

 

25.08 

Powstała Schola Parafialna „Taki duży, taki mały” licząca 40 członków. Opiekunkami zespołu były Katechetka Bożena Pośpiech oraz Paulina Makurat – Pniak. 

 

2.09 

Na Mszy Świętej o godzinie 11.00 rolnicy, ogrodnicy, sadownicy z terenu całej parafii dziękowali za tegoroczne plony. Podczas Eucharystii przedstawiciele poszczególnych wsi złożyli wieńce dożynkowe. 

 

9.09 

Powołana została młodzieżowa grupa lektorów. Opiekę nad lektorami przejęła Pani Paulina Makurat – Pniak 

 

1-31. 10 

W naszym kościele odbywały się codzienne nabożeństwa różańcowe. Każdego dnia rozważania przygotowywane były przez różne grupy duszpasterskie, ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi, przedstawicieli Bractwa Przemienienia Pańskiego, Róż Żywego Różańca,  dzieci szkolne, młodzież.

 

1.11 

Uroczystość Wszystkich Świętych. 

Odprawiono Msze Święte o godzinie 8.00 i 11.00. Ostatnia z procesją na cmentarz parafialny z modlitwą za zmarłych. 

 

2.12 

Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. 

Na mszach świętych o 8.00 i 11.00 rozpoczęto nowy rok kościelny. 

 

3-22.12 

Codziennie o godzinie 18.00 odbywały się Msze Święte Roratnie, podczas których dzieci losowały figurkę Maryi. 

 

9-11.12 

Rekolekcje adwentowe miały miejsce od niedzieli do wtorku. Przewodniczył im Ksiądz Artur Kułton, kapelan szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

 

15.12 

Dzieci ze scholi parafialnej, ministranci wystąpili w Ostrowie Kaliskim w Domu Dziecka z przedstawieniem bożonarodzeniowym. 

 

24-26. 12 

Boże Narodzenie

Msze Święte pasterskie odprawiono o godzinie 20.00 ze szczególnym udziałem dzieci i seniorów oraz o godzinie 24.00.  W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz we wspomnienie św. Szczepana  Eucharystia sprawowana była o godzinie 8.00 i 11.00. 

 

26.12. 

W kościele odbyły się jasełka przygotowane przez dzieci ze scholi oraz ministrantów. Dzieci zostały przygotowane przez Panie Paulinę Makurat – Pniak oraz Justynę Skąpską. 

 

31.12 

Podczas Mszy Świętej o godz. 16.30 zakończona rok kalendarzowy. 

 

 

 

Galeria zdjęć