Wróć

Zakończenie NOWENNY - Pielgrzymko-procesja

W niedzielę 30 czerwca zakończyła się Parafialna Dziewieciomiesięczna Nowenna o Powołania Kapłanskie. Podczas jej trwania 31 Róż Żywego Różańca (żeńskich, męskich i dziecięca) codziennie odmawiało różaniec, prosząc o łaskę powołania młodych ludzi do kapłaństwa i życia zakonnego. 

Zakończenie nowenny miało bardzo uroczysty charakter. W pielgrzymko- procesji przemierzyliśmy wszystkie miejscowości naszej parafii. Podczas drogi towarzyszył nam sam Jezus pod postacią chleba, niesiony w monstrancji przez Ks. Proboszcza Jacka Andrzejczaka. Działanie to miało dwa cele: pierwszy- pokazanie, że Bóg kroczy pośród nas, tak jak czynił to ponad dwa tysiące lat temu, drugi- pragnęliśmy, aby przemierzył naszą parafię i spośród rozeznających powołanie wybrał tych, którzy podejmą pracę w winnicy Pańskiej. 

Trud pieszej wędrówki w ostrym słońcu, silnym wietrze a potem obfitym deszczu był finałem naszej gorliwej modlitwy. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na łaskę powołania do kapłaństwa czy życia zakonnego z naszej parafii.

Galeria zdjęć